e-mail: klub@margo9.pl
O KLUBIE
Klub MARGO9 istnieje formalnie dopiero od 2012 roku, już jednak może pochwalić się medalowymi osiągnięciami swoich wychowanków, a dzięki pasji i zaangażowaniu planuje sięgnąć po wiele więcej.

W roku 2011, gdy wyciąg w Margoninie rozpoczynał swój pierwszy pełny sezon, zawiązała się nieformalna grupa znajomych, którzy wspólnie organizowali wyjazdy na „deskę”. Po kilkunastu tygodniach grupa ta liczyła już ponad 100 osób. Wydarzeniem, które przybliżyło formalne założenie klubu, była zbiórka pieniędzy na budowę pierwszej przeszkody. Wzięło w niej udział kilkadziesiąt osób, wspólnymi siłami udało się zwodować kickera jeszcze w tym samym roku. Działania grupy nie pozostały bez echa i zainspirowały urząd miasta i gminy Margonin - właściciela wyciągu, który zakupił kolejne dwie przeszkody: kickera i slidera. Wtedy też nieformalna grupa znajomych postanowiła założyć stowarzyszenie sportowe. I tak 17 maja 2012 roku zostało ono formalnie zarejestrowane pod nazwą Klub Wakeboardowy MARGO9. Nazwa Klubu MARGO9, to gra słów w języku angielskim: MARGO-NINE, czyli po prostu Margonin. Klub wyróżnia przede wszystkim wspólna pasja, chęć promowania wakeboardu, zabawa i radość z organizowania pokazów i zawodów. Ludzie tworzący Klub, to osoby, które na co dzień zawodowo działają w wielu branżach i zawodach dzięki temu Klub potrafi działać jak dobrze zarządzana firma.

Sukcesy

Klub dotychczas zorganizował Mistrzostwa Polski (2013), Puchar Polski (2012 i 2014), trzy edycje eventu dla dzieci Młody Surfer (2012, 2013,  2014) oraz współorganizował cykl zawodów Wake Cup (2013). Obecnie w klubie zrzeszonych jest 24 zawodników. W roku 2012 Mateusz Muszyński zajął 2. miejsce na Mistrzostwach Polski w kategorii junior młodszy. W tym roku podczas IV Mistrzostw Polski zawodnicy MARGO9 zdobyli aż 8 medali: w kategorii JUNIOR KOBIETY: Magdalena Kado - złoty medal, Agnieszka Łapacz - srebrny medal; w kategorii JUNIOR MĘŻCZYŹNI: Maurycy Karczewski - srebrny medal, Mateusz Muszyński - brązowy medal; w kategorii MŁODZICZKI: Agnieszka Kado - złoty medal, Martyna Andrzejczak - srebrny medal; w kategorii MŁODZICY: Jakub Kado - srebrny medal, Alan Helsner - brązowy medal.
W skład kadry MARGO9 wchodzą również takie sławy jak Rafał Płaza, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, dwukrotny mistrz Polski oraz Mateusz Majchrzak, legenda wakeboardu w Polsce, jeden z najlepszych trenerów w kraju, który wyszkolił takich zawodników jak Kuba Konefał (Kabel Szczecinek) czy Magdalena Kado (Margo9). W 2013 roku zawodnik klubu - Maurycy Karczewski, wziął udział w Mistrzostwach Europy w wakeboardzie za wyciągiem, które odbyły się w Szwecji, a klub współfinansował wraz z innymi podmiotami, wyjazd Maurycego.

Inwestycja w młodzież

Klub stawia przede wszystkim na dzieci i młodzież, posiada własną szkółkę wakeboardową, którą prowadzi Mateusz Majchrzak. Obecnie do szkółki uczęszcza 20 dzieci, przede wszystkim mieszkańców gminy Margonin. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu na wyciągu w Margoninie, ale również prowadzone są na innych wyciągach, np. w systemie 2.0.  W tym roku po raz kolejny, klub zorganizował w czerwcu festyn sportowo-edukacyjny pod nazwą „Młody Surfer”, w którym wzięło udział 120 dzieci. „Młody Surfer” ma na celu zachęcenie dzieci w wieku wczesnoszkolnym do uprawiania sportów wodnych. Dzieci podczas zabawy uczą się dbać o własne bezpieczeństwo na wodzie i poznają podstawy wakeboardu.
Dzięki współpracy z urzędem miasta i gminy Margonin, dzieci z okolicy mogą za symboliczną miesięczną składkę uczęszczać do szkółki wakeboardowej. Miasto również dwukrotnie było współorganizatorem i sponsorem Pucharu Polski i Mistrzostw Polski.

Cele i marzenia

MARGO9 chce zostać najlepszym klubem wakeboardowym w Polsce, który szkoli najlepszą kadrę riderów. Dlatego też stawia przede wszystkim na dzieci i młodzież, to dzięki nim w przyszłości będą mogli z dumą patrzeć na podium. Klub marzy też o pierwszym podium w Europie dla swojego wychowanka. I choć sami twórcy Klubu MARGO9 mówią, że mierzą wysoko, to mają ku temu podstawy. Zaangażowanie w rozwój i promocję dyscypliny, poprzez organizowane imprez głownie dla dzieci, ale i amatorów i profesjonalistów na pewno pomoże zrealizować założone cele i marzenia. Klub chciałby także mieć własny wyciąg treningowy w systemie 2.0. W 2014 roku na pewno część z tych planów się spełni.

Klub Wakeboardowy MARGO9
ul. Mikołaja Reja 1/1