e-mail: klub@margo9.pl
WAKEPARK M9
Wyciąg w Margoninie przeznaczony jest do uprawiania narciarstwa wodnego, wakeboardu i wakeskatu. Pływać na wyciągu może każdy - począwszy od osób, które zaczynają swoją przygodę ze sportami wodnymi jak i profesjonalni zawodnicy.

Margonin to mała miejscowość położona w północnej części Wielkopolski (80 km na północ od Poznania - trasa Poznań - Piła - Koszalin). Czas dojazdu z Poznania samochodem wynosi niewiele ponad godzinę. Dokoła jeziora znajdują się fantastyczne tereny leśne ze specjalnymi ścieżkami rowerowymi, a samo jezioro jest jednym z najczystszych w regionie, co przyciąga niezliczone rzesze wędkarzy. W gminie Margonin znajduje się również największa w Polsce ferma wiatrowa (ponad 60 turbin).

Nowoczesny wyciąg

Wyciąg został wybudowany i uruchomiony w sierpniu 2010 roku. Jest to wyciąg czterosłupowy marki Rixen. Długość toru wynosi 980 metrów i tworzy prostokąt o wymiarach 330 m x 160 m. Wysokość liny głównej to 10 metrów, kierunek przejazdu jest przeciwny do kierunku ruchu wskazówek zegara (counter-clockwise), tak jak wszystkich dużych wyciągów w Polsce. Obiekt przeznaczony jest do uprawiania narciarstwa wodnego, wakeboardu i wakeskatu. Pływać na wyciągu może każdy - począwszy od osób, które zaczynają swoją przygodę ze sportami wodnymi jak i profesjonalni zawodnicy. Jezioro margonińskie jest praktycznie bez fali, co stawia wyciąg w absolutnej czołówce jeśli chodzi o wygodę pływania. Na wodzie znajduje się kilka elementów wakeparku: trzy kickery (lewy, prawy mały i duży), niski slider (długość 14 metrów), wysoki slider (długość 11 metrów) oraz rura (długość 12 metrów). Wyciąg wyróżnia przede wszystkim jakość obiektu: profesjonalna i miła kadra obsługująca, motorówka do podejmowania ludzi z wody, gastronomia na obiekcie, piaszczysta plaża z parasolami, wyznaczone miejsce do grillowania, parking oraz znajdująca się w pobliżu miejska plaża z kompleksem zjeżdżalni wodnych. Nieopodal wyciągu (300 metrów) znajduje się Motel Margonin, który dysponuje około 120 miejscami noclegowymi w domkach murowanych i drewnianych.

Atrakcyjne ceny

W sezonie otwarta jest wypożyczalnia sprzętu: (bezpłatnie) narty wodne, kapoki, (odpłatnie) deski wakeboardowe (do nauki i profesjonalne). Na miejscu instruktarzu udzielają sami operatorzy wyciągu, ale w przyszłości planowane jest uruchomienie weekendowej szkółki wakeboardowej. W ofercie dostępne są karnety: sezonowy zakupiony przed sezonem kosztuje 870 zł, zakupiony w trakcie sezonu kosztuje 990 zł. Ceny pojedynczych przejazdów (jedno okrążenie) wahają się od 4,5 zł do 5,5 zł w weekend, karnet dzienny to odpowiednio 65 zł i 75 zł, bilet weekendowy 140 zł, karnet tygodniowy 270zł.

Mistrzostwa Polski

Wyciąg wykorzystywany jest do rozgrywania profesjonalnych zawodów przyciągających najlepszych zawodników z całej Polski. Pierwsza impreza w randze Pucharu Polski odbyła się na tym obiekcie w 2012 roku. W tym roku pierwszy raz odbyły się w Margoninie Mistrzostwa Polski w wakeboardzie i wakeskacie. W przyszłym roku planowana jest rozbudowa elementów wakeparku, tak by jeszcze zwiększyć jego atrakcyjność i przyciągnąć kolejnych fanów sportów na wodzie. Wyciąg wzbogaci się o przynajmniej dwie przeszkody: kicker oraz rooftop. Planowane jest również zwodowanie a-frame’a.
KONTAKT

Klub Wakeboardowy MARGO9
ul. Mikołaja Reja 1/1
64-830 Margonin

e-mail: klub@margo9.pl