Jesteśmy zwykle bardzo zabiegani i mamy dużo zajęć. Taki hektyczny i pracoholiczny tryb życia nie wpływa dobrze na nasz stan zdrowia ani tym bardziej na nasze samopoczucie. Warto jest temu zapobiegać. Najpraktyczniejszym zaś rozwiązaniem jest dbanie o nasze zdrowie i urodę.

Wszystko zaczyna się od szczegółów

akcesoria-do-makijazuW temacie dbania o urodę wiele osób wymięka już na samym początku. Powód jest prosty: codzienne, systematyczne troszczenie się o siebie nie jest spektakularne. Jeśli zdrowo się odżywiamy i mamy wystarczająco dużo ruchu fizycznego to na pewno nie zostaniemy mistrzem fitness ani tym bardziej kulturystą. To właśnie ten powód sprawia, że tak wiele osób nie widzi żadnego sensu w takim codziennym troszczeniu się o siebie. Jest to zła postawa. Dbanie o siebie codzienne to działanie, które wykonujemy tylko dla siebie samych. Nie powinno nam zależeć na poklasku innych ani tym bardziej na ich sądach. Chodzi przede wszystkim o nasze dobre samopoczucie. Najlepiej spojrzeć na nasze ciało jak na maszynę, którą trzeba regularnie oliwić, włączać i zasilać paliwem. Nie chodzi o to, aby się wyróżniała. Trzeba to robić po to, aby w ogóle działała sprawnie. I to jest właśnie nasze zadanie.

Kwestie urody

Jeśli chodzi o dbanie o siebie nie wolno poprzestać tylko na dobrym jedzeniu i ruchu fizycznym. Nasze samopoczucie znacznie się poprawi jeżeli będziemy lepiej się ubierać i zadbamy o swój wygląd zewnętrzny. Kobiety robią to bardzo często a także zabiegi dla urody jak makijaż permanentny łódź to dla nich coś zupełnie naturalnego i normalnego. Panowie w tej materii mają trudniej, ale w ostatnich czasach zauważamy, że również mężczyźni więcej dbają o swój wygląd. Nie wolno wychodzić z założenia, że dbanie o urodę i ubranie to przejaw naszej próżności tak wcale nie jest. Dbanie o urodę to wyrażanie szacunku dla innych w pokazywaniu im, że chcemy się im podobać. Ma to bardzo ważne znaczenie praktyczne również dla naszych relacji zawodowych.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)