Dieta w trakcie nauki i wpływ na pamięć

W życiu każdego studenta są dwa okresy w roku, w których najlepiej będzie, jeśli generalnie zamknie się w swoim pokoju lub w bibliotece skupi się na nauce. Tymi okresami są sesje egzaminacyjne: zawsze w zimie w lutym i zawsze latem w czerwcu. Oba te okresy nie sprzyjają nauce, bo w lutym przecież mamy karnawał i mnóstwo imprez, zaś w czerwcu zaczyna się lato i jest wiele innych ciekawszych rzeczy do robienia, niż ślęczenie nad książkami.

Zdrowo się odżywiaj

Trzeba się jednak przemóc, poprawić swoją chęć i koncentrację do nauki i po prostu zabrać się do roboty. W przeciwnym razie studentowi będzie grozić nawet wyrzucenie z uczelni, a to może już zaważyć na całym jego życiu. Jest wiele sposobów na pamięć i koncentrację, a w tym artykule postaramy się zachęcić was do zwrócenia uwagi na to co jemy. wielu studentów uważa, że podstawą diety w trakcie sesji będzie kawa, bo przecież ona nas rozbudza. To jednak jest błędne myślenie. Owszem, filiżanka tego czarnego napoju poprawi naszą koncentrację, ale docelowo odniesie inny efekt, szczególnie jeśli wypijemy kawy za dużo. Wtedy po prostu będzie nam się chciało jeszcze bardziej spać, a nauka nie stanie się efektywna. Poza tym warto pamiętać, że kawa wypłukuje z organizmu magnez, który jest bardzo ważnym dla mózgu pierwiastkiem, który bardzo ułatwia pracę tego narządu, odpowiedzialnego przecież za naszą naukę.

Syte śniadanie

Jeśli chcemy cały dzień poświęcić na naukę, powinniśmy przede wszystkim zacząć od sytego, pożywnego śniadania. Zwróćmy uwagę, że przez całą noc, dobrych osiem godzin, nasz organizm nic nie jadł. Trzeba więc napełnić żołądek. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby to śniadanie w takim przypadku było najważniejszym posiłkiem dnia, a nie obiad, który może być lżejszy. Ważne też jest to, co zjemy. Nie musimy sobie odmawiać mięsa (nawet jest to niewskazane), ale zwiększmy ilości zjadanych warzyw i świeżych owoców: wszystkie one mają witaminy i mikroelementy, które ułatwią nam prace umysłową, poprawią pamięć i pozwolą zachować koncentrację.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Related Posts