Dla kogo zabiegi chirurgii stomatologicznej

Chirurgia stomatologiczna, czyli innymi słowy leczenie chirurgiczne jamy ustnej, to nie tylko zabiegi mające na celu poprawić wygląd estetyczny naszej twarzy, ale przede wszystkim mają pozytywnie wpłynąć na redukcję defektów kostnych, źle wyrzniętych zębów, jednym słowem mają służyć, jako zabiegi lecznicze.

Chirurgia stomatologiczna to również usuwanie trudno, bądź skomplikowanie zagnieżdżonych zębów, nie nadających się do dalszego leczenia, a mogących powodować dalsze komplikacje w jamie ustnej. Ma ona na celu, także przygotowanie pacjenta do dalszego leczenia stomatologicznego, bez jakiego nie można by było wykonywać w przyszłości zabiegów na zębach. Za jej pomocą możemy również redukować ubytki nie tylko zębów, ale i tkanki kostnej dziąseł, co jest bardzo istotną kwestią w leczeniu jamy ustnej. Skomplikowane zgorzele oraz ropnie to także dziedzina, w której znajdziemy specjalistów od chirurgii stomatologicznej.

Komu, i w jakim zakresie potrzebni są specjaliści od stomatologicznej chirurgii?

specjalisci-chirurgia-stomatologicznaJest to bardzo szerokie zagadnienie, a najlepszym tego przykładem mogą być implanty. Osoby dorosłe, jakim nie udało się z bardzo różnych przyczyn uratować zęba, lub kilku decydując się na wstawienie implantów muszą zdać się na chirurgie stomatologiczną. O ile mają zdrowe miejsca w jakie ma być wykonany wszczep. To bardzo ważne zagadnienie nie tylko ze względów estetycznych ale i zdrowotnych dla pacjenta. Osoby potrzebujące leczenia tkanek kostnych, i uzupełniania, ale i zabiegi plastyczne muszą korzystać z usług chirurgów szczękowych. Także osoby mające problemy w postaci złamań czy pęknięć szczęki, jej deformacji lub trwałego uszkodzenia muszą koniecznie konsultować się z lekarzami zajmującymi się chirurgią stomatologiczną.

Wpływ stanu uzębienia na nasze zdrowie

Warto przede wszystkim wspomnieć, iż jama ustna, a nader wszystko zęby są zasadniczym źródłem zakażeń organizmu, osłabieniem go pod względem zakażeń i mogą prowadzić nasilających się bólów głowy, migren i innych ciągłych dolegliwości spowodowanych nie leczeniem jamy ustnej.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Related Posts