Coraz więcej osób cierpi na zespół jelita wrażliwego. Jest to schorzenie, któremu towarzyszą zwykle bardzo bolesne wzdęcia, zaparcia i rozwolnienia. Choroba ta jest obecnie traktowana jako dolegliwość cywilizacyjna, ponieważ głównym powodem jej występowania jest nadmierny stres spowodowany obecnym, niezdrowym tempem życia.

Osoby cierpiące na tę chorobę mają, jak sama nazwa wskazuje niezwykle wrażliwe jelita, dlatego nie powinny one spożywać potraw ostrych, smażonych i ciężkostrawnych, które mogą wywołać stan zapalny. Liczba osób, które chorują na te dolegliwość jest niezwykle duża i co martwiące, ich liczba cały czas rośnie. Najgorsze jest jednak to, iż nie istnieje jedno konkretne lekarstwo na wzdęcia spowodowane zespołem wrażliwego jelita.

Osoby, które borykają się z tym schorzeniem powinny raczej odnaleźć przyczynę dolegliwości, która jest zwykle związana z aspektem psychicznym, wywołanym zbyt intensywnymi, negatywnymi emocjami dostarczanymi organizmowi, który w ten sposób odreagowuje stres. Dlatego leczenie tej dolegliwości opierać się powinno bardziej na psychoterapii, niż na wyłącznie medycznych działaniach, które leczą schorzenie objawowo.

Silne skurcze jelit są niezwykle bolesne i najczęściej uniemożliwiają samodzielne funkcjonowanie, w chwili ataku

Warto zatem zadbać o swoją higienę psychiczną, która jak widać ma potężny wpływ na fizyczny stan naszego zdrowia. Powszechny, panujący pośpiech, nastawiony na gromadzenie coraz większej ilości dóbr materialnych w pewnym momencie powoduje, że ludzie zwyczajnie zapominają o tym, iż ich organizm to nie jest maszyna i potrzebuje czasami chwili wytchnienia. Dlatego należy co dzień zafundować sobie choć 15 minut realnego relaksu i spokoju, który pozwoli opaść wszystkim emocjom i nabrać sił witalnych na kolejny, męczący dzień.

Nadwrażliwość jelita grubego to choroba cywilizacyjna, która powinna stanowić ostrzeżenie dla wszystkich osób, które całkowicie przedłożyły karierę i sukces nad stan własnego zdrowia. Warto pamiętać bowiem o tym, że banalne powiedzenie, iż to zdrowie jest najważniejsze ma w sobie dużo prawdy, którą niestety najczęściej dostrzegamy, gdy tracimy dobre samopoczucie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)