Pyszne soki pomarańczowe doskonałej jakości.

Soki pomarańczowe uwielbia chyba każdy z nas. Jest to najczęściej wybierany smak napojów do posiłku w restauracjach na całym świecie, oczywiście w kategorii soków. Wyśmienicie kojarzy się nam wszystkim, bez wyjątku, świeży rogalik z masłem albo tosty z szynką i rozpuszczonym serem podawane ze szklanką schłodzonego soku pomarańczowego i filiżanką kawy. Wiele soków pomarańczowych, jakie stoją przed nami na półkach sklepowych, to soki przede wszystkim zawierające konserwanty. Poza tym, rzadko kiedy można spotkać sok w 100% wyciśnięty z pomarańczy. Najczęściej spotykane są gładkie, bez miąższu soki wykonane z koncentratu soku pomarańczowego, lub zawartość soku w napoju to nie 100%, lecz zaledwie 50 lub 60%. Wszystkie te informacje nie są wprowadzaniem w błąd klienta, ale tak naprawdę ciężko jest kupić dobrej jakości sok, w którym znajdą się wyłącznie owoce pomarańczy.

warzywa i owoceZ kolei soki pomarańczowe świeżo wyciśnięte w restauracji, bądź soki jednodniowe są horrendalnie drogie – tak drogie, że wolimy zamiast jednego dobrej jakości kupić trzy trochę gorszej. Zdrowa dieta wymaga jednak spożywania pięciu porcji owoców dziennie, a pomarańcze są świetnym źródłem witamin i naturalnych cukrów. Dlatego warto je pić choćby codziennie – szczególnie że są pyszne i sycące. Ciekawostką dotyczącą pomarańczy jest to, że sok ten nie wymaga absolutnie żadnego dosładzania – najlepiej smakuje kwaśny, intensywny, wręcz wykręcający twarz!

Ręczne wyciskanie soków

Ręczne wyciskanie pomarańczy to zajęcie dla siłaczy i cierpliwych osób. Do uzyskania szklanki soku potrzeba wycisnąć dwie pomarańcze, zatem na przygotowanie po szklance soku dla każdego członka rodziny czteroosobowej potrzeba poświęcić kilkanaście minut każdego poranka. Rozwiązaniem w tej kwestii może być wyciskarka do owoców cytrusowych dostępna u Eujuicers. Uruchamia się ją w sekundę i wymaga tylko obrania owoców. Sama wyciskarka wydobywa z pomarańczy tylko to, co w nich najlepsze – pyszny sok. Oddziela go natomiast od błon i skóry, dzięki czemu przygotowanie soku jest banalnie proste, a picie go zamienia się w rytuał.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Related Posts