Rozstępy to zmora nie tylko kobiet, ale także mężczyzn. Pojawiają się u osób nie tylko z nadwagą czy otyłością, ale także u dzieci, u których skóra szybko się rozciąga, czy też u kulturystów. Mimo wszystko rozstępy mają przede wszystkim kobiety. Dotyczy to ponoć nawet 70% młodych pań, lecz także 40% mężczyzn. Oczywiście można walczyć z nimi na własną rękę, poprzez stosowanie oliwek czy innych kosmetyków, które mogą, ale nie muszą przynieść pożądanych efektów.

Usuwanie rozstępów w ten sposób jest procesem żmudnym, wymagającym dużo samozaparcia oraz konsekwencji i nawet wówczas nie musi przyczynić się do uzyskania rezultatów godnych polecenia takich metod. Dlatego jeżeli ktoś chce w sposób konkretny i skuteczny zwalczyć swoje rozstępy, powinien rozważyć laserowe usuwanie rozstępów. Dzięki laserowi frakcyjnemu rozstępy można sprawić, że rozstępy znikną całkowicie z naszej skóry. Miejsca zmienione chorobowo zostają oznaczone stref mikrotermalnych, które są rozmieszczone w sposób równomierny. To tam kieruje się światło lasera, dzięki czemu działa on jedynie w miejscach, w których jest on pożądany.

Po serii zabiegów można w sposób całkowity sprawić, że rozstępy staną się jedynie smutnym wspomnieniem. Co więcej, laserowe usuwanie rozstępów jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym, co dodatkowo sprawia, że coraz więcej ofiar rozstępów decyduje się mu poddać. Pęcherze czy drobne ranki, które mogą wystąpić, szybko znikają. Dla tych, którzy panicznie obawiają się bólu i cierpienia z powodu działania lasera jest dobra wiadomość – laserowe usuwanie rozstępów to zabieg bezbolesny. Jeśli zaś ktoś mimo wszystko odczuwa dyskomfort, możliwe jest znieczulenie poprzez zastosowanie specjalnej maści. Cena zabiegu laserowego usuwania rozstępów różni się w zależności od kliniki, która go oferuje. Sprawdzić ją można choćby na stronie znanej w Warszawie kliniki LaserCare: http://lasercare.pl/pl/usuwanie-rozstepow-dla-kobiet.html. Pamiętajmy też, by już po usunięciu rozstępów z naszej skóry nie przyczyniać się do ich ponownego powstania, np. poprzez wahania naszej wagi. Niektórym predyspozycjom, np. genetycznym, nie zapobiegniemy, ale na drastyczne rozciąganie skóry mamy wpływ.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)