Szyjnopochodny ból głowy

Coraz więcej pacjentów zgłasza problemy z bólem głowy, którego początek zaczyna się już w okolicach kręgosłupa szyjnego. Eksperci ten rodzaj ból nazywają fachowo szyjnopochodnym bólem głowy.

Najczęściej można zlokalizować go na wysokości drugiego oraz trzeciego kręgu szyjnego. Nie ulega żadnej wątpliwości fakt, że ten rodzaj bólu związany jest zazwyczaj a problemami kręgosłupa. Znaczna część pacjentów podczas jego występowania ma problemy ze stawami, podczas gdy u innych jest on wywoływany różnymi stanami zapalnymi. Warto jednak zauważyć, że ból ten jest bardzo intensywny, ale na ogół trudno do początkowego zlokalizowania. Przyczyna jego powstawania zatem jest nieraz trudna do zdiagnozowania.

 

Objawy szyjnopochodnego bólu głowy?

Nie ulega żadnej wątpliwości, że szyjnopochodne bóle głowy zazwyczaj dają o sobie znać kilkoma bardzo charakterystycznymi objawami. Do jednych z najczęstszych możemy zaliczyć jednostronny ból głowy oraz szyi utrzymujący się nawet do kilku tygodni. Warto również zauważyć, że ból ten nasila się podczas pochylania głowy.

Bardzo często też utrudnione znacznie jest poruszanie szyją. Nie ulega zatem żadnej wątpliwości, że ból ten znacznie utrudnia normalne funkcjonowanie pacjenta w jego codziennym życiu. Coraz częściej też może on promieniować na ramiona, żuchwę oraz potylicę.

Jak walczyć z bólem szyjnopochodnym głowy?

Walka z bólem szyjnopochodnym głowy powinna rozpocząć się od szybkiego jej zdiagnozowania. W tym przypadku niezbędne jest znalezienie ogniska bólu, które bardzo często lokalizuje się w stawach oraz kręgosłupie.

Niezbędna jest zatem jego natychmiastowa eliminacja. Wielu pacjentów cierpiących na ten rodzaj bólu ma na co dzień przeciążony kręgosłup. Nie ulega zatem żadnej wątpliwości, że najważniejsza w tym przypadku okazuje się być profilaktyka i dbanie o siebie, jak również kręgosłup, gdyż to właśnie on jest naszym głównym podparciem dla naszego ciała oraz wszystkich naszych mięśni. Leczenie tego typu bólu głowy odbywa się także za pomocą podawania odpowiednich leków.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Related Posts