Co zrobić po pierwszym zabiegu depilacji laserowej?

Jak wiadomo, często aby otrzymać pożądane efekty, jeżeli chodzi o zabieg depilacji laserowej, musimy zdecydować się na parę zabiegów w tym samym miejscu. Zależy to przede wszystkim od naszego genetycznego ukształtowania. Jeżeli nasze włoski są grubsze i gęstsze, to wiadomo, że będziemy potrzebować więcej zabiegów, niż osoba która ma pojedyncze, cieniutkie włoski.

Tak więc po pierwszym zabiegu należy ustalić datę kolejnego ze swoją kosmetyczką. Warto pamiętać o tym, że odstęp nie powinien być krótszy niż cztery tygodnie, ale również nie dłuższy niż osiem tygodni. Zbyt długa przerwa może zaburzyć cały proces i możemy nie otrzymać takich efektów, jakie byśmy chcieli. Zbyt krótka przerwa może znacznie podrażnić skórę. Jest to więc też ważne, aby przerwa ta nie była zbyt krótka. Należy dać skórze czas na regeneracje po pierwszym zabiegu.

Oprócz tego po zabiegu nie należy poddawać skórze opalaniu. Jest to bezwzględnie zakazane. Skóra i tak jest osłabiona, a na skutek opalania może dojść do różnych powikłań. Tak więc parę tygodni po zabiegu nie należy się opalać. Oprócz tego jeżeli wychodzimy na słońce, to powinniśmy używać wysokiego filtru. Nie powinno się na parę dni po zabiegu stosować żadnych kosmetyków na bazie alkoholu. Może to również znacznie podrażnić już osłabioną skórę. Warto jednak stosować kremy i maści, które przyspieszają regenerację skóry. Są to więc maści na zatarcia i oparzenia. Pozwoli to skórze na szybszą regenerację, co jest bardzo ważne po samym zabiegu. Oprócz tego pomiędzy kolejnymi zabiegami, nie można wyrywać włosów, ani stosować żadnego innego sposobu depilacji. Może to zaburzyć cały proces, przez co nie będzie widocznych efektów. Jest to bardzo ważne. Pomimo tego, że wykonywanie takich zabiegów trwa bardzo długo, a nowo wyrastające włoski mogą nam przeszkadzać, to nie powinniśmy ich w żaden sposób depilować. Depilacja laserowa będzie skuteczna tylko i wyłącznie wtedy, kiedy zabiegi zostaną przeprowadzone prawidłowo, a pacjentka będzie stosować się do zaleceń kosmetyczki.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Related Posts