Czym jest zabieg epilacji laserowej?

Codzienna depilacja bywa bardzo dokuczliwa i przede wszystkim zajmuje ona mnóstwo czasu. Często powoduje również podrażnienia związane z korzystaniem z maszynki do golenia czy też kremów depilujących o bardzo silnym działaniu. Z tych właśnie względów wiele kobiet poszukuje innych, bardziej trwałych rozwiązań w tym zakresie. Tak jest natomiast skorzystanie z epilacji laserowej.

 Jak przebiega epilacja laserowa?

Zabieg ten nie jest zabiegiem nowym, ponieważ na świecie przeprowadza się go od około 15 lat. Jednak w Polsce przez długi czas był mało popularny, ze względu na wysokie ceny. W miarę upływu czasu stały się one jednak bardziej przystępne i coraz więcej salonów zaczęło świadczyć podobne usługi co doprowadziło do jego upowszechnienia.

Opiera się ona na wykorzystaniu fali elektromagnetycznej, która jest emitowana poprzez laser. Fala ta ma za zadanie wykryć melaninę, która wypełnia cebulki włosów i w bezpośrednim kontakcie z nią niejako wypalić cebulkę. Zabieg ten nie jest jednak skuteczny w 100% podczas pierwszej serii. Niektóre włosy w czasie zabiegu nie są odpowiednio dojrzałe co sprawia, że nie zawierają w sobie wystarczającej ilości melaniny, która mogłaby doprowadzić do ich degradacji. Dlatego zabiegi te wykonuje się seriami, które należy powtarzać w cyklicznych odstępach czasowych. W czasie trwania pierwszego zabiegu, zazwyczaj około 20% włosów zostaje usuniętych.

Zabieg ten musi być powtarzany tak długo, dopóki wszystkie włoski nie zostaną usunięte. Przerwa pomiędzy poszczególnymi zabiegami jest zależna od tego, jaka część ciała była poddawana epilacji. Przykładowo brzuch powinno się poddawać zabiegowi co około 2 miesiące, natomiast okolice bikini co około 4 miesiące.

Jakie są przeciwwskazania do wykonywania depilacji laserowej?

Podobnie jak w przypadku wielu innych zabiegów, epilację laserową można wykonać tylko wtedy, gdy nie ma ku niej żadnych przeciwwskazań. Przykładowo na miesiąc przed zabiegiem nie można korzystać z depilatorów na wybranej części ciała, kremów silnie depilujących czy też wosku. Takiego zabiegu nie powinno się również przeprowadzać wtedy, gdy skóra jest opalona.

Zabiegi depilacji laserowej można wykonać w licznych gabinetach, między innymi w Select Beauty, znajdującym się na terenie Łodzi. Do zabiegów wykorzystuje się tam laser Thunder MT, będący swoistą nowością na rynku. Przed takim zabiegiem zawsze przeprowadzana jest oczywiście wstępna konsultacja, która pozwala określić, czy dana osoba może skorzystać z zabiegu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)

Related Posts