Mniej popularne leki na migrenę

Osoby cierpiące na migrenę niejednokrotnie muszą korzystać z odkryć medycyny po to, by znaleźć sposób, który pomógłby im w poradzeniu sobie z nieznośnym bólem.

Chętnie stosowane tryptany

Najczęściej w leczeniu stosowane są tryptany. Wiemy jednakże, że u każdego migrena może przebiegać nieco inaczej – na każdego leki wpływają odmiennie i zdarza się, że tryptany po prostu nie działają.

Co można zrobić w takiej chwili? Stosuje się na przykład pochodne alkaloidów sporyszu. Nie są one tak popularne, jednakże w dalszym ciągu pewna grupa lekarzy je przepisuje. Leki te blokują receptory adrenergiczne alfa. Niestety, powodują one wiele efektów ubocznych – na przykład obniżeniu ulega ciśnienie tętnicze (leki rozszerzają naczynia tętnicze), dochodzi do przyspieszenia akcji serca, osłabienia, a w sporadycznych momentach – utraty przytomności. Niestety, to właśnie długotrwałe używanie tego typu specyfików może doprowadzić do… bóli głowy.

O wiele lepsze są zatem niesteroidowe leki przeciwzapalne. To bardzo istotna grupa, szczególnie dla tych pacjentów z migreną, którzy nie mogą stosować leków bardziej popularnych. Przede wszystkim lekarze przepisują je osobom nie mającym bardzo silnych napadów migreny, a słabe i umiarkowane.

Co więcej, są one w większości dostępne bez recepty, więc jeżeli nie mamy czasu na wizytę u lekarza – wystarczy, by po prostu pójść do apteki.

Wady leków

Niestety, leki te mają też swoje wady – a są to wywoływane przez nie skutki uboczne. Używający ich pacjenci często doświadczają nudności i wymiotów, przeplatanych bólami brzucha oraz owrzodzeniami i krwawieniami przewodu pokarmowego. Najlepiej, kiedy niesteroidowe leki przeciwzapalne są używane w charakterze leków dodatkowych i wspomagających, a nie jako główny czynnik leczniczy. Również można wspierać się lekiem w przypadku migren.

Niestety, jeżeli chcemy naprawdę się wyleczyć, to wizyta u lekarza jest po prostu nieunikniona. leczenie jest bowiem procesem długotrwałym i wymagającym stałej kontroli. Lekarz musi być poinformowany o wszystkich efektach ubocznych oraz naszej regularności w stosunku do przyjmowanych medykamentów.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Related Posts