Bóle mięśni w obrębie grzbietu

Bóle mięśni w obrębie grzbietu mogą być naprawdę bardzo uciążliwe. Ból jest dotkliwy – kiedy próbujemy zmienić pozycję na wygodniejszą, jeszcze bardziej się nasila. Trudno jej jednak nie zmieniać, ponieważ tkwiąc ciągle w jednej pozycji także nasilamy kolejne objawy. Ogólnie bóle mięśni grzbietowych nie są jednak dla naszego zdrowia szczególnie niebezpieczne, jednakże przykry jest sam ich charakter – to bóle przewlekłe, nawracające, które zdecydowanie obniżają nasz komfort życia.

Dlaczego w ogóle pojawiają się bóle mięśni grzbietu?

Bóle mięśni w obrębie tej części ciała są niezmiennie powiązane z długotrwałym utrzymywaniem nieprawidłowej postawy, przy jednocześnie słabych i nie wyćwiczonych mięśniach. Jeżeli często garbisz się przed komputerem, a jednocześnie nie wykonujesz żadnych specjalistycznych ćwiczeń fizycznych, to już teraz powinieneś być przygotowany na konsekwencje swojego postępowania.

Złe pozycje związane są z długotrwałym: staniem, siedzeniem oraz leżeniem. Wygląda na to, że jedynie chodzenie jest dla nas bezpieczne! Tymczasem bóle mogą być także wywoływane innymi czynnikami, takimi jak długotrwały, psychiczny stres, napięcia i konflikty, mała ergonomia w miejscu pracy. Jeżeli już teraz zacząłeś na to cierpieć i szukasz skutecznego rozwiązania, to odpowiedź jest jedna: gimnastyka.

Tylko dzięki odpowiednim ćwiczeniom będziesz w stanie pozbyć się tych dolegliwości.

Na bóle mięśni grzbietu świetnie oddziałuje pływanie. Są też inne przyczyny bólów mięśni w tym fragmencie ciała – może być to powiązane z uszkodzeniami w obrębie chrzestnego krążka międzykręgowego, jego wypadnięcia czy przesunięcia. Bóle wywołują zwyrodnieniowe zmiany kręgosłupa oraz jego poszczególnych kręgów. Czasem jest to także związane z urazem mechanicznym, na przykład naciągnięciem mięśni grzbietu. Jeżeli chcesz złagodzić choć na chwilę objawy, weź ciepłą kąpiel lub zastosuj okłady a także masaż. Dzięki temu mięśnie się rozluźnią, a Ty przez chwilę będziesz cieszył się czasem pozbawionym bólu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Related Posts