Kanony piękna w dzisiejszym świecie znacznie różnią się od tych dawnych. Kiedyś to mężczyźni nosili obcasy i tuniki, a kobiety były krępowane sukniami na kole, gorsetami i nadmiarem krynoliny. Dziś bardzo ceni się naturalne piękno, wewnętrzny blask i zdrowe ciało. Jednak powrót do naturalności nie oznacza całkowitego odstępstwa od niektórych zabiegów kosmetycznych. Depilacja całego ciała jest postrzegana niemal jako obowiązkowa dla każdej zdanej kobiety w dzisiejszym świecie. Nie ma to nic wspólnego z naturalnością, bo każdy człowiek rodzi się z włoskami na całym ciele – niekiedy są one grube ciemne, w innych miejscach przypominają delikatny meszek. Według dzisiejszej mody nie ma znaczenia jaki to jest typ włosa – powinien zostać usunięty. Oczywiście wyjątkiem są włosy na głowie oraz brwi, które im grubsze i szersze, tym bardziej atrakcyjne według dzisiejszych kanonów piękna.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące depilacji laserowej łatwo można odszukać w sieci:

Już pokolenie naszych matek goliło nogi czy pachy, więc nie wzbudza to większych kontrowersji. Jesteśmy przyzwyczajone jako kobiety do tego, że nie wypada wyjść latem w krótkiej sukience bez ogolonych nóg. Jednak depilacja bikini stwarza znacznie więcej problemów. Dopiero w ostatnich latach zapanowała moda na całkowitą depilację okolic intymnych. Według lekarzy nie jest to szczególnie zdrowe, ponieważ włosy łonowe mają chronić najdelikatniejsze części ciała kobiety przed bakteriami. Mimo to wiele kobiet decyduje się na całkowitą depilację okolic bikini. Istnieje wiele różnych metod przeprowadzenia tego zabiegu. Najpopularniejsze jest użycie gorącego wosku i plastrów, co nie powoduje wrastających włosków.

Czy golarka lub depilator sprawdzi się też w przypadku strefy bikini?

Część kobiet decyduje się także na depilację golarkami lub depilatorami. Niewielki odsetek wybiera depilację laserową, która choć przynosi najlepsze efekty, jest kosztowna i czasochłonna. Obecnie produkuje się miliony produktów do depilacji takich jak żele, pianki i olejki. Wydaje się, że depilacja bikini powinna zajmować oddzielną półkę w każdej drogerii. Trend, zakładający, że kobieta nie powinna mieć owłosienia stref intymnych, coraz bardziej się rozprzestrzenia. Pokazuje to jak szybko zmieniają się kanony piękna w naszym świecie. Być może za kilkanaście lat trend się zmieni i będziemy kultywować pełne owłosienie łonowe, które miały jeszcze nasze babcie. Według specjalistów byłoby to zdrowsze, jednak czy dawałoby komfort psychiczny, jakiego szukają kobiety? Każda kobieta powinna odpowiedzieć na to pytanie sama sobie.

Chcąc dowiedzieć się szczegółów na temat depilacji strefy bikini, wystarczy zapoznać się z informacjami podanymi na stronie http://www.laserdelux.pl/gdansk/depilacja-laserowa

Więcej porad kosmetycznych znajdą Państwo natomiast na stronie Bloga.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)