Laserowe zamykanie naczynek może być skuteczne

Rozszerzone naczyńka, co to jest?

Rozszerzone naczyńka, czyli teleangiektazje, są to naczynia włosowate rozszerzone w sposób trwały. Widoczne są w postaci cienkich nitek prześwitujących spod skóry. Razem mogą tworzyć czerwoną sieć. Mają tendencję do pękania i mikrowylewów, tworząc w ten sposób zaczerwienione obszary skóry zwane rumieniem.

Rozszerzone naczyńka mogą pojawić się na każdym rodzaju skóry, najbardziej narażona jest jednak skóra delikatna, przezroczysta i wrażliwa. Siatka naczynek pojawia się najczęściej na twarzy, w okolicach policzków, brody i nosa.

Przyczyny pękania naczynek

Rozszerzone naczynka na twarzy przyprawiają o ból głowy niejedną osobę. Zanim podejmie się kroki naprawcze warto zdiagnozować przyczynę powstawania pajączków. Medycyna estetyczna zna kilka sposobów na zamykanie naczynek i niwelowanie nieestetycznego wyglądu, jednak bez usunięcia przyczyn ich powstawania, pojawią się ponownie. Specyfikacja zabiegu zamykania naczynek: http://lasercare.pl/pl/zamykanie-naczynek-dla-kobiet.html.

Najczęściej występującymi przyczynami pękania naczynek są:

  • picie gorącej kawy i herbaty
  • picie alkoholu i jedzenie pikantnych potraw
  • zmiany temperatury
  • niekorzystne warunki atmosferycznych: wiatr, mróz, promienie słoneczne
  • stres

Zamykanie naczynek

Zamykanie naczynek można wykonać na kilka sposobów. Zajmuje się tym medycyna estetyczna i temu rodzajowi zabiegu można się poddać gabinetach kliniki medycyny estetycznej. Najczęściej do zamykania naczynek stosuje się laser IPL lub VPL.

Zamykanie naczynek laserem IPL  polega na ich zamykaniu z zastosowaniem energii świetlnej. Ruchoma głowica lasera emituje światło o określonej częstotliwości. Światło lasera dociera w głąb naczynka i zostaje pochłonięte przez hemoglobinę. Pod wpływem energii cieplnej wytwarzanej przez laser, znajdująca się w tkankach woda wyparowuje a ścianki naczynka ulegają wysuszeniu i obumierają.

Zamykanie naczynek laserem VPL działa podobnie, a tego rodzaju lasera używa się wtedy, gdy laser IPL nie spełnia swojego zadania. Podczas zabiegu w procesie fototermolizy ścianki popękanych naczynek ulegają wysuszeniu i obumarciu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Related Posts