Trzecie zęby, czyli implanty zębowe

Implanty zębowe są rozwiązaniem,które z rozmaitych powodów nie mogą cieszyć się naturalnym uśmiechem.

Zastępują naturalne zęby i nie są tak kłopotliwe w codziennej pielęgnacji jak protezy zębowe. Implanty zębowe są to sztuczne korzenie, wielkości tych naturalnych, wykonane z tytanu. Na jego podstawie umieszczana jest korona, czyli sztuczny ząb. Koronę można założyć, aby uchronić osłabiony lub ułamany ząb przed wypadnięciem lub, by zastąpić ubytek w jamie ustnej.

Proces zakładania implantu

Implanty zakłada zawsze lekarz dentysta. Jest to zabieg chirurgiczny polegający na wkręceniu implantu w wywierconą w kości dziurę. Odbywa się przy znieczuleniu miejscowym lub narkozie ogólnej i trwa od pół godziny do dwóch godzin. Po kilku miesiącach implant zrośnie się z kością. Wówczas lekarz wprowadzi do implantu śrubę gojącą, która przyspieszy gojenie się błony śluzowej. Ostatnim etapem całej procedury jest nałożenie sztucznego zęba. Lekarz zawsze stara się dobrać kolor najbardziej zbliżony do naturalnego uzębienia pacjenta.

Pewną wadą implantów jest ich wysoki koszt. Samo wszczepienie implantu to wydatek rzędu 3500 złotych. Do tego dochodzą koszty korony, które wahają się od 600 złotych do aż 2 tysięcy złotych. Warto też pamiętać o konieczności szczególnej staranności o higienę jamy ustnej w pierwszych tygodniach po zabiegu założenia implantu. Należy bowiem szczególnie zadbać, by w ranę nie wdała się infekcja. Lekarze zalecają unikanie niektórych potraw, na przykład mącznych czy mlecznych, które mogą doprowadzić do powstania osadu. Zęby należy czyścić miękką szczoteczką przy użyciu pasty o podwyższonych właściwościach bakteriobójczych. Już po założeniu korony zalecane są wizyty kontrolne u dentysty, co pół roku.

Przy wybieraniu kliniki, w której założymy implanty musimy pamiętać o tym, aby dokładnie dopytać o koszty zabiegu. Możemy porównać je z innymi ofertami z okolicy. Zaniepokoić powinna nas niska cena lub też zbyt krótki upływ czasu między kolejnymi etapami wszczepienia implantu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Related Posts