Leki na przeziębienie wiosenne ratunkiem dla zmęczonych chorobą

W momencie kiedy człowieka dopada kiepskie samopoczucie spowodowane bólem głowy, „łamaniem w krzyżach” i zatkanym nosem, to najwyższy znak, że pora udać się do apteki po skuteczny lek na przeziębienie.  Nie jest to jednak proste zadanie, ponieważ obecny rynek farmaceutyczny, a zwłaszcza jego sektor dotyczący chorób grypy i przeziębień, posiada tak bogatą ofertę handlową, że trudno wybrać jeden specyfik , spośród niemal tysiąca innych.

Jak zatem właściwie wybrać optymalne lekarstwo?

Przede wszystkim warto sprawdzić skład takiego specyfiku, ponieważ to on decyduje, tak naprawdę o tym, który lek jest mocniejszy , a co za tym idzie bardziej skuteczny. Warto również decydować się na leki przeznaczone do jednej dolegliwości, tzn. jeżeli na opakowaniu jest napisane, że lekarstwo doskonale niweluje gorączkowe bóle głowy, bóle w krzyżach i bóle menstruacyjne, to być może lepiej zakupić taki specyfik, który jest przeznaczony wyłącznie na bóle wywołane stanem przeziębienia, grypy i gorączki.

Jeden lek na przeziębienie to za mało

Nie należy też uważać, że jedno lekarstwo wygra z wszystkimi dolegliwościami, więc warto zawsze do leku przeciwbólowego i przeciwgorączkowego dokupić syrop na gardło oraz krople do nosa. W przypadku syropu istnieje już rozróżnienie na syropy walczące z kaszlem suchym oraz mokrym. Uwzględnienie tego kryterium przy zakupie, także powinno poprawić efektywność specyfiku. Wszystkie te sugestie powinny zmaksymalizować trafność dokonanych zakupów, jednak nie należy się łudzić, że to zagwarantuje natychmiastowy powrót do zdrowia, ponieważ wszystko wymaga czasu i przede wszystkim odpoczynki, sprzyjającego odzyskiwaniu sił.

Witaminy z owoców dalej najlepsze

Nie zaszkodzi także wzmocnić działania leku na przeziębienie przez uzupełnienie ich działania witaminami w najczystszej postaci, a mianowicie takich pochodzących ze świeżych owoców. Dlatego zaleca się picie herbaty z cytryną, miodem oraz malinami, które to wszystkie składniki są źródłem bogatych i wartościowych wartości witaminowych.  Należy jednak pamiętać aby rozpuszczać je w ciepłej, nie w gorącej wodzie ponieważ w drugim wypadku utracą swoje witaminy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Related Posts