Pamięć i koncentracja a problemy z organizacją

Dzisiaj wiele osób może narzekać na to, że nie potrafi się skoncentrować, dlatego też jeśli w naszym przypadku będzie podobnie, warto zastanowić się nad tym, dlaczego tak się dzieje. Niekiedy powód może być naprawdę prozaiczny, dlatego nie zaszkodzi wziąć na przykład pod uwagę to, jak na co dzień spędzamy swój czas. Warto tutaj rozważyć to, jak zachowujemy się w pracy, w domu, a także w sytuacjach stresowych i być może też warto zadać sobie pytanie, z czego one wynikają. Często się bowiem zdarza, że kiedy jesteśmy wystawieni na duży stres, wówczas mamy problemy z pamięcią i koncentracją, dlatego warto zrobić wszystko, by go jak najszybciej i najmocniej zredukować.

Bardzo często zapominamy, że pamięć i koncentracja mają wiele wspólnego z tym, jak nasze życie będzie zorganizowane. Jeśli na przykład nie mamy gdzieś tam w podświadomości zakodowane, by odkładać dane przedmioty na swoje miejsce, wówczas jest więcej niż prawdopodobne, że po chwili zaczniemy ich szukać. Najczęściej zaś takim przedmiotem, jaki udaje nam się zgubić, są klucze, okulary, czy też program telewizyjny. By przestać ciągle ich szukać, wato odkładać je cały czas w jedno i to samo miejsce.

W ten sposób przyzwyczaimy się do tego, że mają one swoją przestrzeń i zawsze będziemy się udawać w takie miejsce, by po nie sięgnąć i by je tam odłożyć. Jednak organizacja to coś więcej, niż tylko odkładanie przedmiotów w stałe miejsce. Może ona tak naprawdę mieć wpływ na każdy aspekt naszego życia, dlatego też jeśli nie zaliczylibyśmy siebie do dobrych organizatorów, warto być ze sobą po prostu szczerym.

Nie każdy musi być, jednak nie oznacza to, że musimy się poddawać całkowicie takiej słabości.

Co robić?

Jeśli nie będziemy potrafili się na przykład zorganizować w pracy, warto zapisywać wszystkie spotkania, obowiązki, jakie będziemy musieli wykonać danego dnia, a wtedy znacznie lepiej będziemy o nich pamiętać. Najlepiej też jest je zapisywać w takiej postaci, by łatwo było wyszczególnić każdą czynność, czyli na przykład w postaci podręcznej tabelki.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Related Posts