Zdrowy tryb życia, który jest nam codzienne wpajany w mediach i sprawia, że człowiek ma ochotę wyłączyć telewizor, odciąć się od Internetu i prasy, to w rzeczywistości modą, którą warto promować jak żadną inną.

Ludzie na szczęście zyskują coraz większą świadomość tego, że zdrowe odżywianie się to cel, który powinien stać się jedną z naszych życiowych domen. Nawet trudno wyobrazić sobie, jakie mogą być bowiem konsekwencji postępowania wręcz przeciwnego. Łatwo zrozumieć ludzi, których nawyki żywieniowe opierają się na potrawach tłustych, kalorycznych, słodkich. Wszystkie one są intensywne w smaku, łatwo dostępne, nie wymagają zbyt dużego przygotowywania, a najczęściej ich zdobycie sprawdza się do odwiedzenia sklepu, czy co gorsze, fast-foodu.

Ryzyko wpadnięcia w zdrowotne kłopoty z takiego powodu jest ogromne. Pierwszy krok to:

  • nadwaga,
  • wysoki cholesterol,
  • podwyższone ciśnienie,
  • ciągłe zmęczenie,

a od tego już niedługa droga do poważniejszych schorzeń, które skończyć się mogą nawet w najbardziej tragiczny sposób.

Na stronach jednego z producentów suplementów diety na cholesterol można przeczytać krótki poradnik „Co zrobić, aby uniknąć wysokiego cholesterolu?”. W rzeczywistości metod jest wiele. Pierwszym etapem powinno być oczywiście zdrowe odżywianie. Zmiana nawyków żywieniowych jest trudna, ale nie niemożliwa.

Wystarczy trochę samodyscypliny i motywacji, a już po krótkim czasie nowe zwyczaje wchodzą w nawyk i pozwalają się cieszyć obecną sytuacją. Druga kwestia to aktywność fizyczna. Jeśli spędzamy długie godziny w pozycji siedzącej, unikamy ruchu, świeżego powietrza, to może to przynieść konsekwencje jeszcze gorsze niż złe nawyki żywieniowe.

Łatwo wyobrazić sobie bowiem stan organizmu, który pozbawiony jest ruchu, a mięśnie i wszelkie narządy powolnie przechodzą w stan spoczynku, dla którego w skrajnych przypadkach nadmierny wysiłek może okazać się katastrofalny. Wystarczy jednak codzienny spacer, przejażdżka rowerem, czy nawet wyjście do sklepu, byle piesze i regularne, a nasza kondycja powinna się poprawić.

Warto o tym wszystkim pamiętać, ponieważ nie jest to najbardziej wymagająca rzecz, a korzyści jakie odniesiemy w przyszłości mogą okazać się bezcenne.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)