Zasady zdrowego życia cz.1: cholesterol

Obecnie nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie panuje moda na zdrowie i ekologię. Chodzi tutaj nie tylko o segregowanie odpadów i niezaśmiecanie środowiska, ale również dbanie o własny organizm poprzez dostarczanie mu wyłącznie ekologicznych i wolnych od szkodliwych substancji produktów.

Jakich oprócz tego zasad powinno się przestrzegać chcąc żyć zdrowo?

Ogromne znaczenie ma bez wątpienia aktywność fizyczna. Regularne uprawianie nawet najmniej wyczerpujących sportów bez wątpienia wpłynie na nas pozytywnie. Nie chodzi tutaj o przemęczanie się do granic możliwości. Wystarczy tylko kilka prostych ćwiczeń, jak jazda na rowerze czy bieg trzy razy w tygodniu po pół godziny. To naprawdę niewiele a pozawala zdziałać cuda.

Kolejna kwestia to unikanie spożywania tłustych pokarmów. Niestety coraz częściej na ulicach spotyka się osoby otyłe w młodym wieku.

Powodem takiego stanu rzeczy są oczywiście popularne fast- foody. Ich jedzenie zwiększa nie tylko ilość tkanki tłuszczowej, ale również cholesterol LDL (czytaj więcej o cholestelorze), który w nadmiarze powoduje powstawanie zakrzepów a w efekcie zawałów serca. Zamiast więc smażonego mięsa lepszym obiadem będzie ryba gotowana na parze lub kurczak z grilla. Smak podobny lub nawet lepszy a wartość odżywcza znaczenie wyższa.

Zdrowe życie to także spędzanie czasu na świeżym powietrzu i wybieranie w sklepach warzyw naturalnych, uprawianych na wolnym powietrzu bez dodatku wielu nawozów oraz oprysków.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Related Posts